CYIFF 2020 – 15ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Κύπρου

Το 15ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Κύπρου ξεκινά στις 15 Νοεμβρίου και διαρκεί έως τις 22 Νοεμβρίου με 126 ταινίες μικρού μήκους και μεγάλου μήκους σε διάφορες κατηγορίες από πέντε ηπείρους, 11 σενάρια στο διαγωνιστικό μέρος, εργαστήρια και masterclass.

Πάνω από 30 ταινίες πρόσφατης παραγωγής είναι Ελλήνων/Κυπρίων σκηνοθετών και η τελευταία ταινία του Γιώργου Λάνθιμου “Nimic”. Το φεστιβάλ υπογραμμίζει την κρίση της κλιματικής αλλαγής και ταινίες από γυναίκες που αποτελούν το ήμισυ της επιλογής των ταινιών του προγράμματος.

Το πρόγραμμα προβολής των ταινιών σε κινηματογράφο στην Λευκωσία στη Κύπρο θα ανακοινωθεί μέχρι τις 14 Νοεμβρίου ανάλογα με τους περιορισμούς για τον Covid-19 εκείνη τη στιγμή.

Το Διαδικτυακό Φεστιβάλ CYIFF 2020 θα διαρκέσει οκτώ ημέρες (15- 22/11/2020). Μπορείτε να αγοράσετε ένα εισιτήριο για τις πρώτες τέσσερις μέρες του φεστιβάλ (15-18/11/2020) και ένα ξεχωριστό εισιτήριο για τις τελευταίες τέσσερις μέρες του φεστιβάλ (19-22/11/2020).

Μπορείτε επίσης να αγοράσετε ένα εισιτήριο για ολόκληρο το Διαδικτυακό Φεστιβάλ CYIFF 2020 καθώς και για ένα συγκεκριμένο γκρουπ ή ταινία μεγάλου μήκους που προβάλλεται στο Διαδικτυακό Φεστιβάλ CYIFF 2020. Κάθε μέρα γίνονται δύο προβολές των προγραμματισμένων ταινιών της συγκεκριμένης μέρας, στις 4 μ.μ. και στις 9 μ.μ. ώρα Ελλάδος.

Υποστηρίξτε την ηλεκτρονική έκδοση του φεστιβάλ με την αγορά εισιτηρίων, καθώς το 40% των καθαρών εσόδων από την πώληση εισιτηρίων ωφελεί τους κινηματογραφιστές. Το διαδικτυακό πρόγραμμα θα περιλαμβάνει συνομιλίες (Q + A) με τους σκηνοθέτες και διαδικτυακά σεμινάρια.

Τα εισιτήρια πωλούνται εδώ για το πρόγραμμα CYIFF 2020 Online / Πληροφορίες στην ιστοσελίδα www.cyiff.eu

To Διαδικτυακό Φεστιβάλ CYIFF 2020 περιλαμβάνει 48 ταινίες σε διάφορες κατηγορίες. Παρακάτω είναι οι ταινίες που συμμετέχουν στο διαδικτυακό πρόγραμμα σε διάφορες κατηγορίες και με ειδικό σύνδεσμο στον κάθε τίτλο προς την ιστοσελίδα του φεστιβάλ για περισσότερες πληροφορίες.

CYIFF 2020 – ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΧΡΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ – GA

ΚΛΑΚΕΤΑ ΠΡΩΤΗ – GT

ΤΑΙΝΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ – VS

ΤΑΙΝΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ – VF

ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΑΛΕΝΤΟΥ – DTS

ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΑΛΕΝΤΟΥ – DTF

ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ – DVS

ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ – DVF

ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ – ANI

ΤΑΙΝΙΕΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ-ΧΟΡΟΥ – MD

ΤΑΙΝΙΕΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ/ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ – ART

ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ – ENV

ΤΑΙΝΙΑ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ – MF

ΤΑΙΝΙΑ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ή ΠΑΡΑΓΩΓΟ – WF

1. ONL GA Just A Fling – Gorune Aprikian, Γαλλία / France, 2016, 01:25:00
2. ONL GA WF Iris – Diana Rodriguez, ΗΠΑ / USA, 2020, 104′
3. ONL GT Pushkin’s Pants – Lev Brodinsky, Ισραήλ / Israel, 2019, 00:08:00
4. ONL GT Achan and Ezra – Yan Fisher, ΗΠΑ / United States, 2019, 00:15:10
5. ONL GT Arrows – Nikos Vittis, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:07:56
6. ONL GT Godot came – Lefteris Tsatsis, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:15:00
7. ONL GT The Test – Bartosz Toboła, Πολωνία / Poland, 2020, 12’12”
8. ONL GT The First Officer – Yannis Ferchatis, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:13:00
9. ONL GT WF Black King Down – Anna Spyrou, ΗΠΑ / United States, 2017, 00:09:54
10. ONL GT WF Fertile Myrtle – Robin Humbert, ΗΠΑ / United States, 2019, 00:19:33
11. ONL GT WF Home – Phumi Morare, ΗΠΑ / United States, 2019, 00:14:48
12. ONL GT WF Bloom – Isobelle Amie, Αυστραλία / Australia, 2019, 00:12:30
13. ONL GT WF Standard Temperature – Zhouchunyu Yu, Κίνα / China, 2020, 00:17:07
14. ONL GT WF Cadence of the Valley – Rama Ayasra, Ιορδανία / Jordan, 2020, 00:18:30
15. ONL GT WF LGBTQ Aurora – Dayna Li, ΗΠΑ / United States, 2020, 00:28:00
16. ONL GT EXP Why We Are Unhappy in Cities – Zhao Gang, Κίνα / China, 2020, 00:13:45
17. ONL VS The Scent – Farhad Pakdel, Καναδάς / Canada, 2019, 00:13:22
18. ONL VS The Finger on the Button – Jonny Lewis, ΗΠΑ / United States, 2020, 00:03:35
19. ONL VS Sherbet – Nikola Stojanovic, Σερβία / Serbia, 2019, 00:19:16
20. ONL VS Nimic – Yorgos Lanthimos, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:12:00
21. ONL VS My Dear Anna – Panos Anestis, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:02:56
22. ONL VS The Tip – Νιck Psarros, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:09:09
23. ONL VS Off for some Beers! – Haris Gioulatos, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:20:00
24. ONL VS ENV Le choix de Sofia (One last thing) – Alain Deslongchamps, Καναδάς / Canada, 2020, 00:12:00
25. ONL VS WF Split Apart – Zina Papadopoulou, Petros Papadopoulos, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:13:00
26. ONL VS MD ART C.P. Cavafy | The City (Wherever I Turn My Eyes To) – Aristarchos Papadaniel,Panagiotis Kountouras, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:03:24
 27. ONL MD WF A Tango To Remember – Severine Reisp, ΗΠΑ / United States, 2020, 00:07:00
28. ONL MD WF Skin – Andrea Mychaels, ΗΠΑ / United States, 2017, 00:04:14
29. ONL MD WF Her Mother’s Daughter – Alejandra Cadena-Perez, ΗΠΑ / United States, 2019, 00:13:37
30. ONL ANI WF Once upon a head – A Nuodi, Κίνα / China, 2020, 00:08:28
31. ONL ANI WF Recipe In Exile – Chantal Kassarjian, ΗΠΑ / United States, 2019, 00:04:30
32. ONL MF EXP Rose flowing in the wave – Donguk Hwang, Κορέα / Republic of Korea, 2020, 00:19:40
33. ONL MF WF One Night Only – Lili Bordan, ΗΠΑ / United States, 2020, 00:18:52
34. ONL DTS Font of Infamy – Savvas Constantinou, Κύπρος / Cyprus, 2020, 00:09:10
35. ONL DTS WF The Hands of an Elder – Dinah Sam, Καναδάς / Canada, 2020, 00:04:50
36. ONL DTS WF HELI SET ŦTE S ÁL TE (Bringing our language back to life) Ḱ Ƚ – Renée Sampson, Καναδάς / Canada, 2020, 00:05:00
37. ONL DTS EXP WF Shape Shifters – Polina Zelmanova, ΗΒ / United Kingdom, 2020, 00:08:14
38. ONL VS Nimic – Yorgos Lanthimos, Ελλάδα / Greece, 2019, 00:12:00
39. ONL DVS WF Diaries from the field, Nicholas Papachrysostomou – Daphne Toli / Dimitris
Mavroforakis, Ελλάδα / Greece, 2019, 27′
40. ONL DVS We Welcome You – Kostas Lenis, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:18:00
41. ONL DVS EXP Eat – Alberto Zúñiga Rodríguez, Μεξικό / México, 2019, 00:03:00
42. ONL DVS MD Drifting with Debord – David Archibald, Carl Lavery, ΗΒ / United Kingdom, 2020, 00:17:35
43. ONL DVF WF Phoenix – A Story from the Diaspora – Anastasia Charalambous Barnfather, ΗΒ / United Kingdom, 2019, 00:54:09
44. ONL DTF WF – Milestones – MuFei Xu, Κίνα / China, 2019, 01:28:55
45. ONL DTF Athos the world’s brightest peak – Argyris Liapis, Ελλάδα / Greece, 2020, 00:60:00
46. ONL DTF ENV 972 BREAKDOWNS – On The Landway to New York – Daniel von Rüdiger, Γερμανία / Germany, 2020, 01:50:20
47. ONL MF WF DTS My Honeysuckle Beekeeper– Vince Breheny, Denisa Formánková, Ιρλανδία / Ireland ,2020, 00:06:27
48. ONL MD ART Divided We Scroll– Klaas Diersmann, ΗΒ / United Kingdom, 2019, 00:05:00

15-22/11/2020 – CYIFF Goes Online

Έχετε τρεις επιλογές για να αγοράσετε τα εισιτήριά σας στη πλατφόρμα Inspire-TV®

1. 50 Ευρώ* – ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ – FESTIVAL PASS
2. 30 Ευρώ* – ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ 1o ΜΕΡΟΣ FESTIVAL ή ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ 2ο ΜΕΡΟΣ FESTIVAL
3. 8 Eυρώ*- Επιλογή εισιτηρίων για μια ταινία ή μια ομάδα ταινιών: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N

Μετά την αγορά του εισιτηρίου σας, θα λάβετε ένα email με έναν σύνδεσμο και οδηγίες πως να παρακολουθήσετε την ταινία. Ορισμένες ταινίες είναι διαθέσιμες για προβολή μόνο σε ορισμένες χώρες.

* Κάθε μέρα υπάρχουν δύο προβολές κάθε ταινίας ή ομάδας ταινιών:
4 ΜΜ EET & 9 ΜM EET Ώρα Ελλάδος
2 ΜM EET & 7 ΜM EET Ώρα Λονδίνου
9 AM EST & 2 ΜM EST Ώρα Νέας Υόρκης

 

1o ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

15/11/20 ΚΥΡΙΑΚΗ / SUNDAY – 232’ 5 ώρες και 36 λεπτά

 

1 ώρα και 25 λεπτά

1. A ONL GA Just A Fling – Gorune Aprikian, Γαλλία, 2016, 01:25:00
1 ώρα και 11 λεπτά
2. B ONL GT Pushkin’s Pants – Lev Brodinsky, Ισραήλ, 2019, 00:08:00
3. ONL EU+TR GT Achan and Ezra – Yan Fisher, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:15:10
4. ONL GT Arrows-Νίκος Βίττης, Ελλάδα, 2020, 00:07:56
5. ONL GT Godot came -Λευτέρης Τσάτσης, Ελλάδα, 2019, 00:15:00
6. ONL GT The First Officer – Γιάννης Φερχάτης, Ελλάδα, 2019, 00:13:00
7. ONL VS Nimic – Γιώργος Λάνθιμος, Ελλάδα, 2019, 00:12:00

1 ώρα και 16 λεπτά

8. C ONL GT WF Black King Down – Anna Spyrou, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2017, 00:09:54
9. ONL GT WF Fertile Myrtle – Robin Humbert, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:19:33
10. ONL GT WF Home – Phumi Morare, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:14:48
11. ONL GT WF Bloom – Isobelle Amie, Αυστραλία, 2019, 00:12:30
12. ONL GR+CY GT WF Standard Temperature – Zhouchunyu Yu, Κίνα, 2020, 00:17:07

1 ώρα και 44 λεπτά

13. CA ONL GA WF Iris – Diana Rodriguez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:44:00

 

1o ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

16/11/20 ΔΕΥΤΕΡΑ / MONDAY – 296’ 4 ώρες και 56 λεπτά

 

1 ώρα και 14 λεπτά

1. D ONL GT WF Cadence of the Valley – Rama Ayasra, Ιορδανία, 2020, 00:18:30
2. ONL GT WF LGBTQ Aurora – Dayna Li, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:28:00
3. ONL GT EXP Why We Are Unhappy in Cities – Zhao Gang, Κίνα, 2020, 00:13:45
4. ONL GT The Test – Bartosz Toboła, Πολωνία ,2020, 00:12:16

1 ώρα και 22 λεπτά

5. E ONL VS The Scent – Farhad Pakdel, Καναδάς, 2019, 00:13:22
6. ONL VS The Finger on the Button – Jonny Lewis,Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:03:35
7. ONL VS Sherbet – Nikola Stojanovic, Σερβία, 2019, 00:19:16
8. ONL VS My Dear Anna -Πάνος Ανέστης, Ελλάδα, 2020, 00:02:56
9. ONL VS The Tip – Νίκος Ψαρρός, Ελλάδα, 2019, 00:09:09
10. ONL VS Off for some Beers! -Χάρης Γιουλάτος, Ελλάδα, 2020, 00:20:00
11. ONL VS ENV Le choix de Sofia (One last thing) – Alain Deslongchamps, Καναδάς, 2020, 00:12:00

1 ώρα
12. F ONL GR+CY DTF Athos the world’s brightest peak – Αργύρης Λιάπης, Ελλάδα, 2020, 00:60:00

1 ώρα και 20 λεπτά

13.GONL DTF Diagnosing Healthcare – Paul Roberts, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:20:19

 

1o ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

17/11/20 ΤΡΙΤΗ / TUESDAY – 271’ 4 ώρες και 31 λεπτά

 

1 ώρα και 1 λεπτά

1. H ONL VS WF Split Apart – Ζήνα Παπαδοπούλου, Πέτρος Παπαδόπουλος, Ελλάδα, 2020, 00:13:00
2. ONL VS MD ART C.P. Cavafy | The City (Wherever I Turn My Eyes To) – Αρίσταρχος
Παπαδανιήλ, Παναγιώτης Κουντουράς, Ελλάδα, 2019, 00:03:24
3. ONL MD WF A Tango To Remember – Severine Reisp, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020,
00:07:00
4. ONL MD WF Skin – Andrea Mychaels, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2017, 00:04:14
5. ONL MD WF Her Mother’s Daughter – Alejandra Cadena-Perez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019,
00:13:37
6. ONL CY+CH ANI WF Once upon a head – A Nuodi, Κίνα,2020, 00:08:28
7. ONL ANI WF Recipe In Exile – Chantal Kassarjian, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:04:30
8. ONL MD ART Divided We Scroll – Klaas Diersmann, Ηνωμένο βασίλειο, 2019, 00:05:00

1 ώρα και 11 λεπτά

9. I ONL DTS Font of Infamy – Σάββας Κωνσταντίνου, Κύπρος, 2020, 00:09:10
10. ONL DTS WF The Hands of an Elder – Dinah Sam, Καναδάς, 2020, 00:04:50
11. ONL DTS WF HELI SET ŦTE S ÁL TE (Bringing our language back to life) Ḱ Ƚ – Renée Sampson, Καναδάς, 2020, 00:05:00
12. ONL DTS EXP WF Shape Shifters – Polina Zelmanova, Ηνωμένο βασίλειο, 2020, 00:08:14
13. ONL DVS WF Diaries from the field Nicholas Papachrysostomou -Δάφνη Τόλη / Δημήτρης
Μαυροφοράκης, Ελλάδα, 2019, 00:27:00
14. ONL DVS MD Drifting with Debord – David Archibald, Carl Lavery, Ηνωμένο βασίλειο, 2020, 00:17:35

54 λεπτά

15. J ONL DVF WF Phoenix – A Story from the Diaspora – Anastasia Charalambous Barnfather,
Ηνωμένο βασίλειο, 2019, 00:54:00

1 ώρα και 25 λεπτά

16. K ONL VF Macao’s First October -XinYiru, Κίνα,2019, 01: 25: 39

 

1o ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

18/11/20 TETΑΡΤΗ / WEDNESDAY – 277’ 4 ώρες και 37 λεπτά

 

1 ώρα και 28 λεπτά

1. L ONL DTF WF – Milestones – MuFei Xu, Κίνα, 2019, 01:28:55

1ώρα και 19 λεπτά

2. M ONL DVS We Welcome You – Κώστας Λένης, Ελλάδα, 2020, 00:18:00
3. ONL DVS EXP Eat – Alberto Zúñiga Rodríguez, Μεξικό, 2019, 00:03:00
4. ONL MF WF One Night Only – Lili Bordan, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:18:52
5. ONL MF WF DTS My Honeysuckle Beekeeper- Vince Breheny, Denisa Formánková, Ιρλανδία,2020, 00:06:27
6. ONL MF EXP ROSE flowing in the wave – Donguk Hwang, Νότια Κορέα, 2020, 00:19:40
7. ONL VS Nimic – Γιώργος Λάνθιμος, Ελλάδα, 2019, 00:12:00

1 ώρα και 50 λεπτά

8. N ONL GR+CY DTF ENV 972 Breakdowns – On The Landway to New York – Daniel von
Rüdiger, Γερμανία, 2020, 01:50:20

*Κάθε μέρα υπάρχουν δύο προβολές κάθε ταινίας ή ομάδας ταινιών:
4 ΜΜ EET & 9 ΜM EET Ώρα Ελλάδος
2 ΜM EET & 7 ΜM EET Ώρα Λονδίνου
9 AM EST & 2 ΜM EST Ώρα Νέας Υόρκης

 

2ο ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

19/11/20 ΠΕΜΠΤΗ / THURSDAY – 220’ 5 ώρες και 36 λεπτά

 

1 ώρα και 25 λεπτά

1. A ONL GA Just A Fling – Gorune Aprikian, Γαλλία, 2016, 01:25:00

1 ώρα και 11 λεπτά

2. B ONL GT Pushkin’s Pants – Lev Brodinsky, Ισραήλ, 2019, 00:08:00
3. ONL EU+TR GT Achan and Ezra – Yan Fisher, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:15:10
4. ONL GT Arrows-Νίκος Βίττης, Ελλάδα, 2020, 00:07:56
5. ONL GT Godot came -Λευτέρης Τσάτσης, Ελλάδα, 2019, 00:15:00
6. ONL GT The First Officer – Γιάννης Φερχάτης, Ελλάδα, 2019, 00:13:00
7. ONL VS Nimic – Γιώργος Λάνθιμος, Ελλάδα, 2019, 00:12:00

1 ώρα και 16 λεπτά

8. C ONL GT WF Black King Down – Anna Spyrou, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2017, 00:09:54
9. ONL GT WF Fertile Myrtle – Robin Humbert, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:19:33
10. ONL GT WF Home – Phumi Morare, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:14:48
11. ONL GT WF Bloom – Isobelle Amie, Αυστραλία, 2019, 00:12:30
12. ONL GR+CY GT WF Standard Temperature – Zhouchunyu Yu, Κίνα, 2020, 00:17:07

1 ώρα και 44 λεπτά

13. CA ONL GA WF Iris – Diana Rodriguez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 01:44:00

2ο ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

20/11/20 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ / FRIDAY – 296’ 4 ώρες και 56 λεπτά

1 ώρα και 14 λεπτά

1. D ONL GT WF Cadence of the Valley – Rama Ayasra, Ιορδανία, 2020, 00:18:30
2. ONL GT WF LGBTQ Aurora – Dayna Li, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:28:00
3. ONL GT EXP Why We Are Unhappy in Cities – Zhao Gang, Κίνα, 2020, 00:13:45
4. ONL GT The Test – Bartosz Toboła, Πολωνία ,2020, 00:12:16

1 ώρα και 22 λεπτά

5. E ONL VS The Scent – Farhad Pakdel, Καναδάς, 2019, 00:13:22
6. ONL VS The Finger on the Button – Jonny Lewis,Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:03:35
7. ONL VS Sherbet – Nikola Stojanovic, Σερβία, 2019, 00:19:16
8. ONL VS My Dear Anna -Πάνος Ανέστης, Ελλάδα, 2020, 00:02:56
9. ONL VS The Tip – Νίκος Ψαρρός, Ελλάδα, 2019, 00:09:09
10. ONL VS Off for some Beers! -Χάρης Γιουλάτος, Ελλάδα, 2020, 00:20:00
11. ONL VS ENV Le choix de Sofia (One last thing) – Alain Deslongchamps, Καναδάς, 2020,
00:12:00

1 ώρα

12. F ONL GR+CY DTF Athos the world’s brightest peak – Αργύρης Λιάπης, Ελλάδα, 2020,
00:60:00

1 ώρα και 20 λεπτά

13.GONL DTF Diagnosing Healthcare – Paul Roberts, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020,
01:20:19

 

2ο ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

21/11/20 ΣΑΒΒΑΤΟ / FRIDAY – 271’ 4 ώρες και 31 λεπτά

 

1 ώρα και 1 λεπτό

1. H ONL VS WF Split Apart – Ζήνα Παπαδοπούλου, Πέτρος Παπαδόπουλος, Ελλάδα, 2020, 00:13:00
2. ONL VS MD ART C.P. Cavafy | The City (Wherever I Turn My Eyes To) – Αρίσταρχος
Παπαδανιήλ, Παναγιώτης Κουντουράς, Ελλάδα, 2019, 00:03:24
3. ONL MD WF A Tango To Remember – Severine Reisp, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020,
00:07:00
4. ONL MD WF Skin – Andrea Mychaels, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2017, 00:04:14
5. ONL MD WF Her Mother’s Daughter – Alejandra Cadena-Perez, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:13:37
6. ONL CY+CH ANI WF Once upon a head – A Nuodi, Κίνα,2020, 00:08:28
7. ONL ANI WF Recipe In Exile – Chantal Kassarjian, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2019, 00:04:30
8. ONL MD ART Divided We Scroll – Klaas Diersmann, Ηνωμένο βασίλειο, 2019, 00:05:00

1 ώρα και 11 λεπτά

9. I ONL DTS Font of Infamy – Σάββας Κωνσταντίνου, Κύπρος, 2020, 00:09:10
10. ONL DTS WF The Hands of an Elder – Dinah Sam, Καναδάς, 2020, 00:04:50
11. ONL DTS WF HELI SET ŦTE S ÁL TE (Bringing our language back to life) Ḱ Ƚ – Renée Sampson, Καναδάς, 2020, 00:05:00
12. ONL DTS EXP WF Shape Shifters – Polina Zelmanova, Ηνωμένο βασίλειο, 2020, 00:08:14
13. ONL DVS WF Diaries from the field Nicholas Papachrysostomou -Δάφνη Τόλη / Δημήτρης
Μαυροφοράκης, Ελλάδα, 2019, 00:27:00
14. ONL DVS MD Drifting with Debord – David Archibald, Carl Lavery,Ηνωμένο βασίλειο, 2020, 00:17:35

54 λεπτά

15. J ONL DVF WF Phoenix – A Story from the Diaspora – Anastasia Charalambous Barnfather,
Ηνωμένο βασίλειο, 2019, 00:54:00

1 ώρα και 25 λεπτά

16. K ONL VF Macao’s First October -XinYiru, Κίνα,2019, 01: 25: 39

 

2ο ΜΕΡΟΣ FESTIVAL PASS – Διαδικτυακό Πρόγραμμα

22/11/20 ΚΥΡΙΑΚΗ / SUNDAY – 277’ 4 ώρες και 37 λεπτά

 

1 ώρα και 28 λεπτά

1. L ONL DTF WF – Milestones – MuFei Xu, Κίνα, 2019, 01:28:55

1 ώρα και 19 λεπτά

2. M ONL DVS We Welcome You – Κώστας Λένης, Ελλάδα, 2020, 00:18:00
3. ONL DVS EXP Eat – Alberto Zúñiga Rodríguez, Μεξικό, 2019, 00:03:00
4. ONL MF WF One Night Only – Lili Bordan, Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής, 2020, 00:18:52
5. ONL MF WF DTS My Honeysuckle Beekeeper- Vince Breheny, Denisa Formánková, Ιρλανδία,2020,
00:06:27
6. ONL MF EXP ROSE flowing in the wave – Donguk Hwang, Νότια Κορέα, 2020, 00:19:40
7. ONL VS Nimic – Γιώργος Λάνθιμος, Ελλάδα, 2019, 00:12:00

1 ώρα και 50 λεπτά

8. N ONL GR+CY DTF ENV 972 Breakdowns – On The Landway to New York – Daniel von Rüdiger,
Γερμανία, 2020, 01:50:20

You May Also Like

Nymphaeaceae | Έκθεση του Στέλιου Καλλινίκου

Ο Στέλιος Καλλινίκου παρουσιάζει τη νέα του φωτογραφική έκθεση με τίτλο Nymphaeaceae στο Point ...

“De profundis” του Oscar Wilde με την Βασιλική Κυπραίου και τον Βαγγέλη Γέττο

«Διάβασε και ξαναδιάβασε αυτό το γράμμα μέχρι να σκοτώσει τη ματαιοδοξία σου». Με αυτή ...

ISFFAC17| Τελετή βράβευσης

Το 7ο Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Κύπρου φτάνει στο τέλος του, μετά από ...

Διάλεξη με θέμα «Οι πρώτοι Έλληνες στην Κύπρο»

Μια διάλεξη από τον καθηγητή Αρχαιολογίας Βάσο Καραγιώργη παρουσιάζει το Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου την ...

Έκθεση της Μερόπης Παύλου στην γκαλερί Αποκάλυψη

Η Γκαλερί Αποκάλυψη παρουσιάζει την έκθεση ζωγραφικής της Μερόπης Παύλου με τίτλο «The Absence ...

«Τοπία/Στρώσεις/Περάσματα» από την Echo Arts

Με το χορογραφικό έργο «Τοπία/Στρώσεις/Περάσματα»* συμμετέχει στο 9ο Καλοκαιρινό Φεστιβάλ Χορού Νέας Κίνησης η ...

X