![Υπαίθριο σινεμά στο Πολιτιστικό Ίδρυμα Τραπέζης Κύπρου - Το πρόγραμμα](https://parathyro.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817321_269703_24_07_26_104014.jpeg)
![Παράθυρο logo](images/logo/parathiro-aspro-logo.png)
theYard.Residency.23
από το ΜΙΤΟΣ
στο Ξυδάδικο
the things we lost
Μαριλένα Κυριάκου και Γιάννης Χαριλάου
Στις 20 Μαΐου το καλλιτεχνικό πρόγραμμα φιλοξενίας theYard.Residency.23 από το ΜΙΤΟΣ, παρουσιάζει την διαδραστική performance – οpen mic, the things we lost από τoυς Μαριλένα Κυριάκου και Γιάννη Χαριλάου. H δράση ξεκινάει με το κάλεσμα των καλλιτεχνών.
«Η σκηνή εν πάλε δική σας. Τούτην τη φορά εξερευνούμε μαζί τες εμπειρίες μας κατά την παιδική τζιαι εφηβική μας ηλικία. Την αντίφαση μεταξύ της ανέμελης εποχής που υπόσχουνται οι κοινωνικές νόρμες τζιαι της πραγματικότητας που εβιώσαμε τζαι βιώνουμε τα περισσότερα ΛΟΑΤΚΙΑ+ άτομα. Δημιουργούμε μαζί έναν ασφαλή χώρο τζαι μοιραζούμαστε μεταξύ μας βιώματα, ελπίδες, τρόπους επιβίωσης τζαι επούλωσης των όσων επεράσαμε. Σε τούτη την ιδιαίτερη βραδιά ανοικτού μικροφώνου καλωσορίζουμε κάθε είδους λεκτική ή μη performance. Εν θα γίνουνται ανεκτές ρητορική μίσους τζαι λεκτικές διακρίσεις».
Δήλωση συμμετοχής / εγγραφή στο πιο κάτω link ή κατ’ιδίαν αμέσως πριν το event. Για παραπάνω πληροφορίες, επικοινωνήστε μέσω e-mail (βλ. φόρμα εγγραφής).
https://forms.gle/Z3VYtTnPFBwxktEY9
Performers - Facilitators: Μαριλένα Κυριάκου & Γιάννης Χαριλάου
Η εκδήλωση στηρίζεται που το Queer Collective CY.
the things we lost | 20.05 | 19:30 | Ξυδάδικο, Γενεθλίου Μιτέλλα 34, Λεμεσός.
Περισσότερες πληροφορίες & κρατήσεις: 99901901
Είσοδος: Δωρεάν / Εισφορές για το Queer Collective CY (προαιρετικά)