Συνεχίζεται το σερί των soldout παραστάσεων της ξεκαρδιστικής κωμωδίας του θεάτρου ένα, «Bachelor, η επόμενη μέρα» σε σκηνοθεσία Σωτήρη Μεστάνα. Οι τακτικές παραστάσεις του έργου δίνονται κάθε Παρασκευή & Σάββατο στις 20:30 και κάθε Κυριακή στις 19:00, (μέχρι το τέλος Μαρτίου).
Υπόθεση
Η μέρα της τελετής ενός φαινομενικά «τέλειου» γάμου, πηγαίνει καταστροφικά στραβά! Ο γαμπρός, o Βασίλης ξυπνά το πρωί της ημέρας του γάμου του στη νυφική σουίτα του ξενοδοχείου με μια άγνωστη κοπέλα γυμνή στο κρεβάτι δίπλα του! Εντωμεταξύ η μέλλουσα γυναίκα του Ρένα, από στιγμή σε στιγμή καταφθάνει στο ξενοδοχείο. Ο Βασίλης στην προσπάθεια του να «σώσει» την κατάσταση καταφέρνει να κρύψει την άγνωστη κοπέλα στο μπάνιο, τη στιγμή ακριβώς που φτάνουν στο δωμάτιο η μέλλουσα γυναίκα του με την Ρωσίδα μητέρα της Bella και ο κάλος του φίλος και κουμπάρος του Χάρης. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά στην χαοτική αυτή κατάσταση έρχεται να μπλεχτεί η καμαριέρα του ξενοδοχείου Ματίνα, καθώς και η νέα φιλενάδα του Χάρη, Μαρίνα.
Μετάφραση/ Ελεύθερη διασκευή: Μαρία Χατζηκλεάνθους
Σκηνοθεσία: Σωτήρης Μεστάνας
Σκηνικά / Κοστούμια: Μαρία Χατζηκλεάνθους
Σχεδιασμός φωτισμού: Αντρέας Χριστοδουλίδης
Φωτογράφιση: Δημήτρης Βαττής
Σχεδιασμός αφίσας: Γιάννος Χριστοφόρου
Παίζουν (με σειρά εμφάνισης): Γιώργος Τζωρτζής, Ειρήνη Καραγιώργη, Σωτήρης Μεστάνας Ειρήνη Σαλάτα, Ευαγγελία Νικολάου, Ειρήνα Αστάλτσεβα.
Τακτικές Παραστάσεις: Κάθε Παρασκευή & Σάββατο στις 20:30 και Κυριακή στις 19:00 (μέχρι το τέλος Μαρτίου)
Πληροφορίες / Κρατήσεις: 22348203