![Νέα Σκηνή ΘΟΚ | Ακροάσεις για το έργο «Mère» του Ουαζντί Μουαουάντ](https://parathyro.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_816922_749255_24_07_25_132218.png)
![Παράθυρο logo](images/logo/parathiro-aspro-logo.png)
Το αριστουργηματικό θεατρικό έργο της Σοφίας Αδαμίδου «δυναμώνει» τη συμβολική φωνή του λαϊκού και ρεμπέτικου τραγουδιού, της Σωτηρίας Μπέλλου, με 3 παραστάσεις στην Κύπρο.
10 Μαϊου - Παττίχειο Θέατρο Λεμεσού
11 Μαϊου - Παττίχειο Θέατρο Λεμεσού
12 Μαϊου - Δημοτικό Θέατρο Λευκωσίας
Στη σκηνή του θεάτρου ζωντανεύουν ξανά, ως ανάμνηση και θύμηση, στιγμές από τη ζωή της Μπέλλου, με συνοδεία ζωντανής μουσικής σε σκηνοθεσία, διασκευή & δραματουργική επεξεργασία του Γιώργου Παπαγεωργίου.
Στο ρόλο της Σωτηρίας, η Κάτια Γκουλιώνη.
Στο ρόλο της νοσοκόμας, της η Ιωάννα Μονέδα.
Παίζουν οι μουσικοί Αντώνης και Θεοδωρής Ξηντάρης.
Εισιτήρια στο tickethour.com